Krepšelis:

Nėra prekių

0,00€ Pristatymas
0,00€ Viso

Krepšelis Pirkti

1 // Maisto produktų įvairovė

Ieškoti tinkamų papildų tarp daugybės gamintojų, ieškant geriausio pasiūlymo,

yra nelengva užduotis, ypač pradedantiesiems.


 
Klausimas

Sveiki, man 16 metų. Noriu paklausti, kokius papildus turėčiau vartoti norėdamas padidinti raumenų masę? Pasirinkimas toks platus, kad nelabai žinau, ką turėčiau pasirinkti ir ar apskritai verta juos vartoti? Laukiu Jūsų patarimo.

 

Atsakymas

Jūsų klausimas yra labai platus ir į jį atsakyti nėra taip paprasta, bet aš

pasistengsiu Jums padėti kiek įmanoma. Prieš pereidamas prie konkrečių papildų ir jų paskirties, pirmiausia aš Jums siūlau atkreipti dėmesį į treniruočių ir mitybos sąveiką, kadangi, norint pasiekti gerų rezultatų jėgos sporte, abi šios sritys yra vienodai svarbios.

 

Net ir geriausias mitybos planas yra nieko vertas jeigu Jūs nesitreniruojat taisyklingai. Lygiai taip pat ir bet kokia treniruotė yra pasmerkta nesėkmei, jeigu Jūs maitinatės netaisyklingai ir nepakankamai. Taigi, kalbant apie mitybą, aš noriu pabrėžti vieną dalyką: prieš planuojant pradėti vartoti raumenų augimą skatinančius papildus Jūs pirmiausia turite susireguliuoti savo mitybą, kad suteiktumėte pagrindą trokštamam raumenų auginimui. Ir tik po to, kai turėsite susidaręs ir įprasite laikytis optimizuoto mitybos plano, galėsite pradėti vartoti ir specialius maisto papildus.

“Šeikai” (kokteiliai) pagerina baltymų pasisavinimą.

 

Iš karto po treniruotės geriamas kokteilis padeda atstatyti išeikvotas glikogeno atsargas.

 

Aš Jums patariu susidėlioti aukšto kaloringumo mitybos planą, sudarytą iš kompleksinių angliavandenių, aukštos kokybės baltymų ir sveikųjų riebalų. Norint užauginti didesnę raumenų masę, patariu maisto medžiagas pasiskirstyti tokiu santykiu: 30% baltymų, 50% angliavandenių ir 20% riebalų.

 Pirmiausia taisyklinga mityba, ir tik po to maisto papildai.

Naršyti papildų rinką ieškant geriausio pasiūlymo yra nelengva užduotis, ypač pradedantiesiems. Kalbant apie baltymus, rekomenduojama vartoti varškę, mėsą (ypač paukštieną), pieną ir kiaušinių baltymus. Kaip angliavandenių šaltinį galima rinktis avižinius dribsnius, ryžius, makaronus ir juodą duoną (pilno grūdo). Na o sveikųjų riebalų galime rasti aukštos kokybės augaliuniuose aliejuose, tokiuose kaip digminų, rapsų ir linų sėmenų aliejai, kurių per dieną Jūs galite vartoti maždaug valgomąjį šaukštą.

 

Tik tada, kai įsisavinsite šiuos kertinius mitybos principus ir per įprastą maisto racioną raumenims paruošite tinkamą pagrindą, galima bus pagalvoti ir apie įvairių maisto papildų įtraukimą į Jūsų mitybos planą. Praėjus aukščiau minėtą etapą, iš papildų pirmiausia reikėtų pradėti nuo baltyminių preparatų, kurie yra tikslingai nukreipti į organizmo aprūpinimą didesniu baltymų kiekiu ir veiksmingesnį jų pasisavinimą. Pirmiausia taisyklinga mityba, ir tik po to maisto papildai.

 

 

Pirmiausia mes Jums rekomenduojame pasirinkti vadinamąjį kelių komponentų baltyminį produktą (išrūgų, pieno ir kiaušinio baltymo), kuris didžiąja dalimi sudarytas iš kazeino (pieno baltymų) ir skatina antikatabolinį efektą ir iki šešių valandų aprūpina raumenų ląsteles amino rūgštimis. Vienas pagrindinių tokio tipo produktų yra PROTEIN 96, kurio sudėtyje yra didelis kiekis baltymų ir tuo labiau kazeinų. Šį papildą dienos bėgyje reikėtų vartoti reguliariai, ypač vėlai vakare, norint paskatinti antikatabolinį efektą nakčiai, kuomet įprastą maistą valgyti jau būna per vėlu. Pilnai pakanka išgerti 2-3 kokteilius per dieną išmaišant 30 gramų miltelių 300 ml vandens arba pieno.

 

 

 

Antru numeriu galėčiau įvardinti papildą TRIPLE WHEY, kurį geriausia vartoti ryte ir iš karto po treniruotės. Kadangi išrūgų baltymą raumenų ląstelės labai gerai pasisavina, o tik prabudus ir iš karto po treniruotės katabolizmas pasireiškia geriausiai, negalima praleisti tokios progos ir būtina išerti išrūgų baltymų kokteilį. TRIPLE WHEY optimaliai tinka po treniruotės.

 

Baigus treniruotę, kaip Jūs jau žinote, vyksta katabolinis procesas ir tik jam pasibaigus organizme prasideda regeneracija ir raumeninis audinys ima augti. Tačiau treniruotės metu raumenys energijos gamybai išnaudoja ir dideles glikogeno atsargas, kurias taip pat būtina iš karto papildyti, o tai greitai ir efektyviai galima padaryti su maltodekstrino pagalba. Maltodekstrinas (jo GE (gliukozės ekvivalentas) siekia 12 ir jis yra įtrauktas į MALTO 95 sudėtį) yra beveik beskonis ir yra labia gerai absorbuojamas virškinamajame trakte.

 

“Patariu maistines medžiagas paskirstyti procentaliai tokiu santykiu:

30% baltymų, 50% angliavandenių ir 20% riebalų“ (A.Frey)

 

Po treniruotės aš Jums rekomenduoju pasidaryti kokteilį iš 30-40g išrūgų baltymų ir 60-80g maltodekstrino. Prie jo taip pat pat puikiai tikrų išgerti ir nuo aštuonių iki dešimt kapsulių AMINO TABS, kurio sudėtyje yra didelis kiekis amino rūgščių, padėsiančių Jums greitai kompensuoti fizinio krūvio metu prarastus baltymus.

 

Pasinaudoję šiomis rekomendacijomis Jūs neabejotinai pasieksite geresnių rezultatų auginant raumenų masę. Na o pažengusiems sportininkams papildomai vertėtų išbandyti ir tokių papildų kaip BCAA ir kreatinas.

 

Kas liečia pačią mitybą, tai valgiaraštį iš mano aprašytų maisto produktų galite susidaryti patys, tik dar kartą noriu pabrėžti vieną dalyka: prieš pradėdami vartoti maisto papildus, iš pradžių įsisavinkite taisyklingą mitybą.

 

“Prieš pradėdami vartoti maisto papildus, iš pradžių įsisavinkite taisyklingą mitybą.”

(A.Frey)

 

Nors papildai ir praturtina įprastinę mitybą, tačiau jie niekaip negali jos visiškai pakeisti. Tą pasako ir pats pavadinimas - tai tik papildai, darantys augimo procesą veiksmingesniu, bet taisyklinga mityba visada turi būti vertinama kaip pagrindas norint pasiekti gerų augimo rezultatų. Sėkmės laikantis šių rekomendacijų ir auginant raumenis!

 

 

 Maisto papildai negali pakeisti įprastinės mitybos.


Sėkmės! A.Frey