Krepšelis:

Nėra prekių

0,00€ Pristatymas
0,00€ Viso

Krepšelis Pirkti

BCAA // BCAA vartojimas

Kas yra BCAA ir iš ko jos susideda?

 

BCAA susideda iš trijų amino rūgščių: L-Leucino, L-Izoleucino ir L-Valino. Kadangi pats organizmas šių esminių amino rūgščių sintetinti (pasigaminti) negali, tad jų sportininkams reikėtų pakankamai gauti su maistu. BCAA mūsų organizmui yra būtinos.

 

Norėdami išlaikyti natūralią energijos pusiausvyra ir baltymų metabolizmą, BCAA vartoja tiek jėgos, tiek ir ištvermės sporto šakų atstovai.

 

Idealiausia BCAA vartoti prieš ir po treniruotės

 

  • Didelio fizinio krūvio metu, pavyzdžiui, per jėgos treniruotes, mūsų organizmas sintetina nemažą kiekį amino rūgščių, glutamino ir alanino, kad raumenys būtų aprūpinti pakankamu BCAA kiekiu.
  • BCAA įeina beveik į visų baltymų sudėtį.
  • Maždaug 35% raumenų masės taip pat yra sudaryti iš BCAA.
  • Šios amino rūgštys taipogi stipriai prisideda prie energijos transportavimo tarp kepenų ir raumenų, o grįžtant jos jau yra konvertuojamos į keto rūgštis (Deamininimas/amininimas). 


BCAA yra priedas prie įprastinių amino rūgščių produktų ir yra reguliariai vartojamos  daugelio sporto šakų atstovų. 

 

Sportininkų poreikis BCAA yra didesnis

 

BCAA padeda normalizuoti triptofano koncentraciją smegenyse, kuris, savo  ruožtu, reguliuoja seratonino koncentraciją, taip slopindamos nuovargio pojūtį. BCAA randamas beveik visuose baltymuose, o ypač dideliu jų kiekiu pasižymi išrūgų baltymai (20-25g/100g), kazeinas (17-22g/100g), kiaušiniai (17-20g/100g) ir sojos (15-19g/100g).

 

BCAA visada turėtų būti sudarytas optimaliu santykiu (Leuzinas : Izoleucinas : Valinas = 2 : 1 : 1), kadangi kitu atveju amino rūgštys gali vienos kitas pažeisti. Todėl svarbu palaikyti optimalų BCAA santykį.

Vartojamos prieš treniruotę, BCAA taip pat gali būti panaudotos ir energijos gamybai, kadangi mūsų organizmas BCAA pirmiausiai pasiima iš kraujo plazmos, todėl svarbu sekti jų vartojimą.

 



Teisingas BCAA vartojimas

 

Treniruočių dienomis BCAA idealiausia vartoti prieš ir po treniruotės, o ne treniruočių dienomis – visos dienos bėgyje su maistu. Treniruočių dienomis dėl greitesnės absorbcijos BCAA rekomenduojama vartoti kapsulių arba miltelių pavidalų, o poilsio dienomis (arba laikantis dietos) geriausia gerti tabletes - tada jos pasisavinamos lėtai ir tolygiai.

Norint iš BCAA išgauti geriausią efektą, jas reikėtų išgerti maždaug 30 minučių iki treniruotės ir iš karto po jos. Prieš ir po treniruotės geriausiai tinka miltelių arba kapsulių pavidalas, nes tokiu būdų jos greičiausiai pasisavinamos ir nunešamos tiesiai į raumenų ląsteles. 10kg kūno masės rekomenduojama skaičiuoti 1g BCAA, tokiu atveju 80kg sportininkui reikalingi 8g, t.y. 8 kapsulės.

 

BCAA yra santykinai mažo tirpumo junginys. Dėl prasto tirpumo jų nereikėtų bandyti ištirpinti vandenyje, o tiesiog išgerti užsigeriant stikline vandens.

 

BCAA tabletės idealiai tinka dietos etapui, kadangi užtikrina nuolatinį aprūpinimą!

 

Iš karto po treniruotės BCAA puikiai dera su baltymais TRIPLE WHEY ir greitai pasisavinamais angliavandeniais, pavyzdžiui maltodekstrinu GE12, kurio gausu MALTO 95, todėl pažengę sportininkai BCAA visada įtraukia į papildų kompleksą iš karto po treniruotės.

 

BCAA puikiai kompensuoja išaugusį amino rūgščių poreikį, kuris išauga treniruotės metu (auginant raumenis). Reguliuojant mitybą (dietos etape - ryškinantis) labai naudinga BCAA vartojimą paskirstyti visos dienos bėgyje, tokiu būdu užtikrinant nuolatinį ir tolygų jų tiekimą. Šiam tikslui BCAA rekomenduojama rinktis tablečių pavidalu - siūlome BCAA TABS. Tablečių pavidalu šakotosios grandies amino rūgštys yra absorbuojamos lėtai, todėl raumenų ląstelės ilgesnį laiką gauna nuolatinį aprūpinimą ir optimaliai išnaudoja visas naudingąsias BCAA savybes.

 

BCAA perdozavimo simptomai nėra žinomi, net ir vartojant iki 50g per dieną. Jų perteklius organizme yra tiesiog  paverčiamas gliukoze ir glikogenu.