Krepšelis:

Nėra prekių

0,00€ Pristatymas
0,00€ Viso

Krepšelis Pirkti

15 Dalis // Skysčių balansas

Trumpi faktai // Svarbiausia informacija trumpai:

  • Vanduo sudaro daugiau kaip 70% raumens.
  • Per dieną žmogus turėtų išgerti daugiau nei 1 litrą vandens 20 kūno masės kilogramų.
  • Gazuotas vanduo natūraliu būdu apgauna troškulį.
  • Atsirado troškulys? Reiškias pavėlavote!
  • Kontroliuojamas skysčių balansas skatina anabolinį metabolizmą!
  • Skysčiai - natūrali organizmo valymo priemonė.
  • Detoksikacinius procesus inkstai gali atlikti tik su skysčio pagalba.
  • Vanduo yra linkęs slopinti alkio jausmą, o tai yra ypač naudinga dietos fazės metu.

 

Be vandens niekas tinkamai nefunkcionuoja!

 

Organizmą sudaro daugiau kaip 60% vandens, pasiskirsčiusio įvairių skysčių pavidalu. Du trečdaliai jo yra ląstelėse (intraląstelinis skystis) ir trečdalis – už ląstelės ribų (ekstraląstelinis skystis). Be vandens nėra gyvybės!

 

Vandens pasiskirstymas organizme yra kontroliuojamas osmotinių jėgų, įskaitant baltymus, kelis mineralus (natris, kalis) ir nedidelę dalį mikroelementų.

 

Taisyklė yra tokia: 1 litras skysčių 20 kūno masės kilogramų per dieną

 

Didžioji dalis žmonių per dieną išgeria mažiau skysčių nei yra rekomenduojama. Skysčių balansas turi labai didelę reikšmę sveikatai ir sporto rezultatams. Raumuo yra sudarytas iš daugiau kaip 70% vandens ir tai jau turėtų būti pakankamas argumentas, kad sporto metu patirtas skysčio trūkumas būtų kaip galima greičiau kompensuotas visais įmanomais būdais. Kaip taisyklė, žmogus turėtų per dieną išgerti bent po 1 litrą vandens dvidešimčiai kūno masės kilogramų, o fizinio krūvio metų – dar bent 1 litru daugiau į dieną. Vasara, kuomet daugiau prakaituojame, taip pat reikėtų nepamiršti vartoti daugiau skysčių, kadangi tai gali sumažinti jūsų rezultatus.

 

Parastas vanduo yra geriau nei gazuotas. Angliarūgštės dėka organizmas yra apgaunamas - troškulys yra numalšinamas greičiau nei gauname reikiamą skysčių kiekį, todėl dažnai vandens būna išgeriama mažiau nei organizmas iš tiesų reikalauja.

 

Angliarūgštė BLOGAI.

Gazuoti gėrimai apgauna organizmą - gazuoto vandens išgeriama mažiau negu reikia!

 


Skysčiai užtikrina geresnį anabolinį metabolizmą, kuris sąlygoja veiksmingesnį raumenų masės augimą. Tarp serijų visada atsigerkite. Dienos metu svarbu palaikyti teigiamą skysčių balansą ir rekomenduojamos paros normos. Jeigu gersite tik tuomet, kai atsiras troškulys, bus per vėlu, kadangi troškulys – tai kūno signalas, kad jis jau kovoja su skysčio trūkumu.

Raumenų masės auginimo laikotarpiu labai svarbu užtikrinti organizmo aprūpinimą pakankamu skysčių kiekiu - jėgos treniruočių metu, kalio dėka daugiau kraujo patenka į raumenis ir vizualiai jie atrodo didesni.

 

Teigiamas skysčių balansas organizme taip pat veikia kaip natūrali organizmo valymo priemonė. Detoksikacinius procesus inkstai gali atlikti tik su skysčio pagalba. Nuo pakankamo vandens kiekio priklauso ne tik baltymų pertekliaus filtracija, bet ir kreatino apykaita, kuris taip pat yra filtruojamas ir pašalinamas per inkstus. 


Skysčiai užtikrina geresnį anabolinį metabolizmą, kuris sąlygoja veiksmingesnį raumenų masės augimą. Tarp serijų visada atsigerkite.

 

Vanduo sukelia sotumo jausmą.Frey Nutrition
 

Dar vienas teigiamo skysčių balanso požymis yra sotumo jausmas. Dėl didelio kiekio skrandyje, vanduo yra linkęs slopinti alkio jausmą, o tai yra ypač naudinga dietos fazės metu, kadangi tampa daug lengviau ją atlaikyti ir siekti tikslo.

 

Šiuo atveju reikėtų paminėti, kad visos aukščiau išvardintos rekomendacijos pateiktos skysčiais laikant vandenį. Cukrumi saldinti gėrimai, pavyzdžiui, „Coca Cola“, Fanta, saldinta arbata, kava ir pan. nesiskaito!

Frey Nutrition siūlo puikią alternatyvą - GET ACTIVE DRINK - gaivų vaisinį mineralinį gėrimą. Jokio cukraus ir 12 skirtingų skonių iš natūralių vaisių sulčių. Puikiai malšina troškulį!