Krepšelis:

Nėra prekių

0,00€ Pristatymas
0,00€ Viso

Krepšelis Pirkti

13 // Kūno simetrija

Nevienoda apkrova gali iškraipyti natūralią simetriją

 

 
Klausimas

Man yra 26 metai ir aš sportuoju jau beveik trejus metus. Į sporto salę einu keturis kartus per savaitę ir kartą per savaitę treniruoju kiekvieną raumenų grupę. Turiu problemą, kuri man jau kurį laiką neduoda ramybės: pastaruoju metu vis dažniau atkreipiu dėmesį, kad mano raumenys yra nevienodi. Ypač mano kairys petys, kairė ranka ir kairė krūtinės pusė yra šiek tiek mažesnės negu dešinėje pusėje. Mano kairės kojos blauzda taip pat yra šiek tiek mažesnė už dešiniąją. Esu kairiarankis ir todėl kairė pusė yra šiek tiek stipresnė negu dešinė. Tikiuosi, galite man duoti keletą vertingų patarimų, kadangi nenoriu mesti treniruočių.

 

Atsakymas

Galiu Jus patikinti: tai nėra neįprasta, kad kai kurios kūno dalys yra ryškesnės nei kitos. Tiesą sakant, taip yra todėl, kad niekas nėra 100% simetriškas ir skirtumų tarp atskirų raumenų grupių yra kiekvieno žmogaus kūne, tik vienų asimetrija yra sunkiau įžvelgiama, o pas kitus ji būna ryškesnė.

 

Konkrečios treniruočių programos atskirų raumenų asimetrijos pašalinimui nėra, tačiau galiu Jums duoti keletą patarimų, kurie laikui bėgant galėtų Jums padėti išspręsti problemą. Kartais net pasitaiko, kad problema išsisprendžia savaime, kadangi kūnas yra pajėgus įprastinių treniruočių pagalba pats kompensuoti mažus asimetrijos požymius. Pavyzdžiui, atliekant jėgos treniruotę, silpnesnė kūno dalis yra apkraunama labiau ir tokiu būdu yra skatinamas jos augimas. Visi esame kažkiek asimetriški.

 

Joks kūnas nėra 100% simetriškas

 

Kai skirtumas yra ryškesnis, tuomet ir pats turite įdėti pastangų. Tokiu atveju aš rekomenduoju tikslingai treniruoti silpnesnius ir mažiau išvystytus raumenis. Tarkim, toms kūno dalims, kur yra jaučiamas trūkumas, atlikite po 1-2 papildomas serijas arba naudokite šiek tiek didesnius svorius. Pavyzdžiui, atliekant spaudimą pečiams Jums puikiai tiktų hanteliai, kadangi savo kairį petį galėtumėte treniruoti su didesniu svoriu ir taip paskatintumėte jį augti labiau.

 

Svarbu, kad svorių skirtumas nebūtų per didelis, ne daugiau 1-2 kg, nes kitu atveju negalėsite užtikrinti taisyklingo ir švaraus pratimo atlikimo. Be to, baigdami, kairiam pečiui gali papildomai atlikti 1-2 rankos kėlimo į šoną serijas. Tokiu pačiu principu Jūs galite atlikti ir krūtinės bei rankų treniruotes, kairėje pusėje naudodami 1-2 kg didesnį svorį, pavyzdžiui, atliekant rankų lenkimą ar hantelių spaudimą kampu. Tikslinė treniruotė gali kompensuoti skirtumus.

 

1-2 papildomi kilogramai gali kompensuoti trūkumą  

 

Kalbant apie blauzdas, aš rekomenduoju 1-2 papildomas serijas blauzdai atlikti stovint viena koja, kad silpnesnis raumuo gautų didesnį krūvį.

 

Taikant visas minėtas priemones reikia pasitelkti kantrybę, kadangi tokia asimetrija neišnyksta per naktį, o kuo ji ryškesnė, tuo ilgiau užtrunka, kol specialių treniruočių dėka pasiekiama pusiausvyra. Po kelių mėnesių Jūs tikrai turėtumėte pastebėti rezultatą. Asimetrijos koregavimas trunka ilgą laiką.


Sėkmės! A.Frey