Krepšelis:

Nėra prekių

0,00€ Pristatymas
0,00€ Viso

Krepšelis Pirkti

Glutaminas // Teisingas glutamino vartojimas

Kada naudingiausia vartoti glutaminą?

 

Raumenų augimo procesas vyksta dviem etapais: pirmiausia, treniruočių metu raumenyse pradedami skaidyti baltymai. Po to seka raumenų regeneracija ir, tinkamos mitybos dėka, jų aprūpinimas maistinėmis medžiagomis atstatant raumenis iki pradinio jų lygio (dar vadinama superkompensacija). Intensyvios treniruotės metu svorių pagalba raumenys yra stimuliuojami didesnei jėgai, todėl jiems reikalinga  ir didesnė masė norint didinti svorius kitos  treniruotės metu. Po treniruotės maistinių medžiagų poreikis yra didžiausias.

 

Medžiaga, turinti didelę reikšmę regeneracijos etapo metu, yra amino rūgštis glutaminas.

 

Norėdami geriau pažinti regeneracijos procesus ir treniruočių metu raumenyse vykstančią baltymų sintezę, galite remtis atliktais tyrimais.

 

Tyrimų grupė, vadovaujama JJ. Boza, nustatė, kad žiurkėms gliukokortikoidų (antinksčių žievėje esantys katabolizmo hormonai) pagalba dirbtinai sukėlus raumenų irimą, ir toliau skatinti baltymų sintezę galima į normalią jų mitybą įtraukus glutaminą. Nors tikslesni tyrimai, patvirtinantys, kad toks pats rezultatas būtų gautas ir žmogaus organizme, dar nėra baigti, tačiau galima daryti prielaidą, kad poveikis būtų labai panašus.

 

Gliukokortikoidai ir jų sukeltas raumenų irimas yra būtent ta situacija, su kuria dažnai susiduria sportininkai intensyvių ir sunkių treniruočių metu.  Po 50-60 minučių trukmės treniruotės šių streso hormonų lygis kraujyje smarkiai išauga, todėl be papildomo maistinių medžiagų vartojimo ilgiau sportuoti nerekomenduojama.

 

Be to, įdomu tai, kad aukščiau minėto tyrimo metu glutaminas geriausią rezultatą parodė maišomas su laktalbumino bazės baltymais (išrūgų baltymu) ir trumposios grandies angliavandeniais. Taikant šį faktą sportinėje praktikoje, iš karto po treniruotės rekomenduojama susimaišyti tokį kokteilį augimo etape:

 

Kokteilis po treniruotės: 5-15 g L-Glutamino (GLUTAMIN PUR) 40 g išrūgų baltymų (TRIPLE WHEY) 80 g maltodekstrino (MALTO 95)

http://www.frey.lt/blogas/85-glutaminas-teisingas-glutamino-vartojimas
Griežtai draudžiama FREY Nutrition puslapyje paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse ar kitur arba platinti pateiktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.frey.lt kaip šaltinį.

Kokteilis po treniruotės augimo etape:

  • 5-20g* L-Glutamino (GLUTAMIN PUR)
  • 30-50g* išrūgų baltymų (TRIPLE WHEY)
  • 60-80g* maltodekstrino (MALTO 95)

    * dozės priklauso nuo individualaus kūno svorio ir treniruočių intensyvumo.

 

Priklausomai nuo fizinio aktyvumo ir treniruočių intensyvumo vieno porcijos metu sportininkai turėtų gauti nuo 5g iki 20g glutamino.  Geriausia glutaminą vartoti iš karto po treniruotės, kol raumenys atsigaudinėja po fizinio krūvio ir naudingųjų medžiagų poreiki organizme yra išaugęs. Siekiant, kad glutaminas būtų geriausiai pasisavintas, organizme turėtų būti užtikrintas pakankamas vitamino B6 kiekis.

Glutaminas sportininkų tarpe plačiai vartojamas tiek dietos, tiek augimo etapo metu.

Dietos etape - norint išvengti sumažėjusio suvartojamų kalorijų kiekio sąlygojamo glutamino trūkumo, rekomenduojama per dieną išgerti dvi/tris 3g glutamino dozes, įskaitant ir geriamą po treniruotės. Laikantis dietos reikiamo glikogeno lygio palaikymui taip pat svarbu aprūpinti organizmą greitai įsisavinamais angliavandeniais, bet jų kiekis turi būti kur kas mažesnis – apie 50% normaliai vartojamo kiekio. Laikantis dietos ar griežto mitybos plano, glutaminą patartina vartoti bent mažomis dozėmis, kad būtų užtikrinta pakankama glutamino koncentracija kraujyje.http://www.frey.lt/blogas/86-glutaminas-glutamino-glikogeno-tyrimas
Griežtai draudžiama FREY Nutrition puslapyje paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse ar kitur arba platinti pateiktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.frey.lt kaip šaltinį.
Svarbu glutaminą vartoti teisingai
Jį reikia gerti iš karto ištirpinus vandenyje, kadangi ilgiau pastovėjęs glutaminas skyla ir praranda naudingąsias savybes.
Ta pati taisyklė galioja ir kreatinui.