Krepšelis:

Nėra prekių

0,00€ Pristatymas
0,00€ Viso

Krepšelis Pirkti

8 // Neauga jėga

Ką daryti, jeigu jėga tiesiog nebedidėja?

 

 
Klausimas

Mano ūgis yra 1,85 ir sveriu 85 kg. Tiksliai nežinau, koks yra mano kūno riebalų kiekis, bet tikrai nesu storas, nors aplink liemenį kažkiek riebalo gal ir yra. Jau beveik metus užsiiminėju jėgos sportu, nors pradėjau ir dar anksčiau, tačiau tuo metu treniruotės buvo labai nereguliarios. Problema tame, kad mano jėga beveik nedidėja. Pradėjęs sportuoti štangą spaudžiau su 40 kg ir iki dabar nebeišspaudžiu daugiau 47,5 kg. Jau ne kartą keičiau treniruočių programą, kaitaliojau pakartojimų skaičių, ir intensyvumo metodus, bet niekas nepadeda. Matavausi ir savo testosterono lygį ir daktaras sakė, kad mano rezultatas 13,9 (nežinau kokių vienetų) yra visai neblogas. Jaučiuosi gana beviltiškai: su tokiu svoriu tikrai turėčiau turėti daugiau jėgos. Mano bičiulis, sverdamas 60 kg ir sportuodamas tik šiek tiek ilgiau, jau dirba su 60 kg. Aš irgi taip noriu!

 

Atsakymas

Kultūrizme jėga yra tik antraeilis dalykas ir, žinoma, nebūtinai tas, kuris yra lemiamas kalbant apie raumenų masės augimą. Daug svarbesnis už jėgos didėjimą yra treniruočių intensyvumas. Yra nemažai profesionalių kultūristų, kurie, atsižvelgiant į jų kūno svorį, treniruojasi su gana mažais svoriais, tačiau jų raumenys vis dar atrodo įspūdingai. Per pastaruosius perkerius metus vargu, ar mano jėga labai padidėjo, tačiau per tą laiką aš priaugau daugiau nei 8 kg raumenų masės ir visai tai dėl to, kad mano treniruotės yra labai konkrečios ir intensyvios.

 

 

Tokie pratimai kaip štangos spaudimas ir pritūpimai geriausiai tinka jėgos didinimui.

 

Vis dėlto, tam tikra prasme auginant raumenis jėga yra būtina. Norėdami papidinti jėgą ir optimizuoti treniruotes, privalote susireguliuoti mitybą:

 

Aš Jums rekomenduoju 6 – 8 savaičių laikotarpiui pakoreguoti savo treniruočių programą ir per seriją atlikinėti nuo 3 iki 6 pakartojimų. Tokiu atveju Jūs turėtumėte atlikinėti tik bazinius pratimus, kadangi jie geriausiai tinka treniruojantis su dideliais svoriais. Dėl mažų pakartojimų intervalų Jūs galėsite pasigerinti savo jėgos rodiklius. Kalbant apie mitybą, atsižvelgiant į Jūsų 85 kg kūno svorį, Jums per parą reikėtų suvartoti maždaug 3500 – 4000 kalorijų.

 

Skirstant kalorijas maistinėmis medžiagomis:
  • 250 – 300 g baltymų
  • 400 – 500 g angliavandenių
  • 70 – 90 g riebalų

 

Jeigu vis dar jausitės alkanas, padidinkite suvartojamų angliavandenių kiekį – norint treniruočių metu susidoroti su didesniais svoriais, tam reikia turėti pakankamai energijos.

 

Norėdami padidinti jėgą, Jūs privalote užpildyti Jūsų organizme esančio adenozino trifosfato (ATF) atsargas, o kadangi už jo gamybą ir kaupimąsi ramenų ląstelėse yra atsakingas kreatinas, aš rekomenduoju vartoti CREATIN MONOHYDRAT, arba dar geriau – CREATIN PUR. Pastarasis yra grynesnis ir dar geriau pasisavinamas. Šis komponentas yra taip vadinamas Jūsų raumenyse esančios energijos rezervas: kai saugykla tuščia, vargu, ar pavyks pakelti didelį svorį, tačiau užpildžius ATF atsargas maksimaliai, Jūs turėsite kurkas daugiau jėgų ir galėsite atlikti daugiau pakartojimų nei anksčiau. Kalbant apie jėgos padidėjimą kreatinas yra produktas Nr. 1.

 

Optimalus kreatino ir D-ribozės derinys puikiai užpildo išnaudotas ATF atsargas, ypač poilsio fazės po treniruotės metu. Tyrimai parodė, kad D-ribozės pagalba ATF atsargas galima padidinti nuo 3 iki 4 kartų, o tai, savo ruožtu, sąlygoja 10-15% daugiau jėgos. Tokiu būdu raumenų atsistatymas po sunkios treniruotės vyksta daug greičiau ir po trumpos pertraukos juos vėl galima treniruoti. Optimali kokteilio po treniruotės sudėtis būtų 5-10 g Creatin/CreaPure ir 5-10 g D-ribozės. D-ribozė gali padidinti kreatino poveikį.


Sėkmės! A.Frey