Krepšelis:

Nėra prekių

0,00€ Pristatymas
0,00€ Viso

Krepšelis Pirkti

BCAA // BCAA ir pieno rūgštis

Koks yra BCAA poveikis pieno rūgšties susidarymui?

 

De Palo ir kiti tyrė triatlonininkus po mėnesį prieš ir po to, kai jiems papildomai buvo duodama BCAA papildų (0,2 g/kg kūno masės per dieną, atitinkamai apie 15 g 75 kg sveriančiam sportininkui). Prieš 60 minučių trukmės 80% pajėgumu atliekamą treniruotę sportininkai gaudavo po 9,64 g BCAA. Tuomet buvo išmatuojama plazmoje esančių laktato (pieno rūgšties), augimo hormono ir jungiamojo baltymo koncentracija. Tyrimai parodė, kad BCAA mažina laktato gamybą.


Praėjus mėnesiui po BCAA vartojimo buvo nustatyta, kad laktato koncentracija plazmoje sumažėjo 4 kartus lyginant su tuo laikotarpiu, kai BCAA nebuvo vartojamas. Taip pat nustatyta, kad, mėnesį pavartojus šakotosios grandies amino rūgštis (BCAA), augimo hormono lygis kraujyje taip pat buvo didesnis nei anksčiau.

 

Žemesnė laktato koncentracija kraujyje po treniruotės rodo, kad nuolatinis BCAA tiekimas pagerina šių amino rūgščių įsisavinimą fizinio krūvio metu. Pasaka De Palo, jo atliktas tyrimas parodo, kad, palaikant aukštesnį augimo hormonų lygį kraujyje, ilgainiui padidėja ir baltymų sintezė raumenyse, o tai dar labiau pabrėžia šių trijų amino rūgščių potencialą. Siekiant šio tikslo, BCAA taip pat rekomenduojama vartoti ir prieš treniruotę, nevalgius. BCAA sudaro L-Leucinas, L-Izoleucinas ir L-Valinas.

 

BCAA miltelių ir kapsulių pavidalu yra įsisavinamos greičiau, nei tablečių pavidalu

 

Remiantis atliktais tyrimais, optimaliai raumenų apsaugai BCAA reikėtų vartoti prieš ir po treniruotės. Būtent tuo metu šakotosios amino rūgštys yra naudingiausios, o geriausiai įsisavinamos jos yra vartojant kapsulių arba miltelių pavidalu – vos kelios minutės skrandyje ir BCAA jau keliauja tikslo link.

 

Dietos etapo metu BCAA puikiai veikia kaip papildomas baltymų šaltinis raumenims ir pagal poreikį gali būti naudojamos energijos gamybai. Tokiu atveju BCAA reikėtų vartoti tolygiai dienos bėgyje, o kad nereikėtų nuolatos jų gerti, šiam tikslui BCAA geriausia pasirinkti tablečių pavidalų – lėčiau irdamos jos užtikrins nuolatinį ir ilgesnį raumenų  aprūpinimą būtinomis amino rūgštimis visą dieną. Tokio pavidalo šakotosios amino rūgštys sportininkų tarpe yra ypač populiarios būtent dietos etapo metu.