Krepšelis:

Nėra prekių

0,00€ Pristatymas
0,00€ Viso

Krepšelis Pirkti

Argininas // Natūralus raumens augimo stimuliatorius


Argininas ir baltymų sintezė

 

Baltymai arba amino rūgštys, kaip jų sudedamoji dalis, būdami pagrindine mūsų kūno statybine medžiaga, iš esmės yra atsakingi ir už naujų raumenų ląstelių vystymąsi. Taip pat ir pavienės amino rūgštys vaidina ypatingą vaidmenį baltymų sintezėje.

 

Pastarųjų JAV Žemės ūkio departamento iniciatyva atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad amino rūgštis argininas natūraliai skatina raumens augimą, t.y. organizme atlieka 2 svarbias su tuo susijusias funkcijas.

 

Dvi sportininkams svarbios ARGININO funkcijos

 

1) Gerina kraujotaką. Mūsų organizme esanti amino rūgštis (argininas) virsta azoto oksidu (NO/NOX), taip išplėsdama kraujagysles, kas įtakoja geresnį raumens aprūpinimą krauju. Kartu su didesniu kraujo kiekiu raumuo gauna ir didesnį kiekį maistinių medžiagų, reikalingų jų augimui. Labiausiai organizmui šios amino rūgšties reikia augimo laikotarpiu, pavyzdžiui, intensyvių treniruočių metu, kuomet arginino sąnaudos yra didžiausios.

 

2) Antroji arginino funkcija yra baltymų sintezės – raumens augimo pamato – skatinimas. Argininas veikia kaip signalo siųstuvas, aktyvuojantis ląstelių, šiuo atvejų raumens, augimo fermentą mTOR (angl. mammalian target of rapamycin, arba „žinduolių rapamicino taikinys“), kuris, savo ruožtu, suteikia stimulą raumenų ląstelių augimui ir dalijimuisi.

 

Jėgos ir ištvermės sportininkams arginino reikia daugiau.

 

Neseniai JAV mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad arginino mTOR fermentui siunčiamas signalas ir susidariusio azoto oksido dėka pagerėjusi kraujo apytaka ženkliai paspartina natūralius raumenų masės augimo procesus, gaunant pakankamą arginino kiekį.

 

Išvada:

 

Šis tyrimas dar kartą parodo, kokią didelę reikšmę amino rūgštys turi sportininkams. Užsiimdami reguliaria fizine veikla, sportininkai su maistu turėtų gauti ir didesnį kiekį amino rūgščių kiekį (tame tarpe ir arginino), kad patenkintų išaugusį poreikį. Argininas naudingas ne tik jėgos sporto atstovams, bet, dėka pagerėjusios kraujotakos, tikrai pravers ir ištvermės sportininkams, todėl labai rekomenduojamas vartoti papildomai maisto papildo pavidalu.

 

Arginino kokybė

 

Tradicinis arginino HCL (hidrochloridas), kuris yra aptinkamas 95% visų rinkoje esančių papildų, yra daug blogiau pasisavinamas ir sukelia nepageidaujamą šalutinį poveikį.

 

 

Norintys pridėti argininą prie savo maisto papildų komplekso turėtų žinoti, kad ne visas argininas yra vienodas ir papildams naudojamų žaliavų kokybė dažnai skiriasi.

 

Atminkite, kad tradicinis arginino HCL (hidrochloridas), kuris yra aptinkamas 95% visų rinkoje esančių papildų, yra daug blogiau pasisavinamas ir vis dažniau sukelia nepageidaujamą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, virškinimo sutrikimai, pilvo pūtimas ir kitos virškinimo problemos.

Frey Nutrition naudojamas Arginino-Alfa-Ketoglutaratas (AAKG) yra specifinis arginino junginys, kuris yra daug aukštesnės kokybės nei paprastas tradicinis arginino HCL (hidrochloridas). Kadangi AAKG geriau pasisavinamas virškinamajame trakte, reikalingas mažesnis jo kiekis maksimaliam rezultatui pasiekti.

 

Arginino-Alfa-Ketoglutaratas (AAKG) yra daug aukštesnės kokybės, geriau pasisavinamas ir žymiai veiksmingesnis už paprastą Argininą HCL (hidrochloridą).

 

Geriausi natūralaus arginino šaltiniai yra moliūgų sėklos, žemės ir graikiniai riešutai. Tačiau, kad natūraliu būdu gauti rekomenduojamą arginino kiekį, reikėtų suvalgyti daugiau nei 2kg riešutų, o tai dėl  labai didelio riebalų kiekio daryti tikrai nerekomenduojama. Tokiu atveju geriausias arginino šaltinis yra jo koncentratas maisto papildo pavidalu (geriausia AAKG). Todėl sportininkams rekomenduojame geriausiai pasisavinamą ir šalutinių poveikių neturintį arginino koncentratą maisto papildo pavidalu (AAKG) - aukštos kokybės Frey Nutrition NOX2 papildą.