Krepšelis:

Nėra prekių

0,00€ Pristatymas
0,00€ Viso

Krepšelis Pirkti

1 Dalis // Įvadas

Trumpi faktai // Svarbiausia informacija trumpai:


  • Dietos sėkmė priklauso nuo teisingų žinių.
  • Nėra jokių paslaptingų receptų ar stebuklingų tablečių.
  • Set-Point teorija apibendrina ilgalaikės dietos sėkmę.
  • Jo-jo efektas pasireiškia per ypač radikalias ir trumpalaikes dietas.
  • Kiekviena nutraukta, nesėkminga dieta lėtina medžiagų apykaitą.
  • Kiekvienas, vadovaudamasis tolimesne informacija, dietą įveiks - sėkmingai!

 

Tikslingos mitybos dėka svajonių kūno link

 

Be tikslingos mitybos sveika gyvensena yra neįmanoma, o kelias svajonių kūno link bus tiesiog begalinis. Laikantis mitybos pagrindų įmanoma pasiekti geresnių rezultatų svajonių figūros link bei pagerinti sveikatą. Svajonių kūno paslaptis slypi tikslingoje mityboje.

 

Apsiginklavus teisingomis žiniomis, dietos sėkmę ar nesėkmę lemia tik asmeninė valia ir disciplina. Skaityti įvairias teorijas yra paprasta, tačiau pirmos kliūtys dažniausiai pasireiškia bandant šias žinias pritaikyti praktiškai. Šis ir kiti skyriai padės Jums išplėsti Jūsų žinias apie tikslingos mitybos principus ir juos taikant įveikti kylančias bėdas.

 

Šiandieninėje mūsų visuomenėje paplitusi mitybos praktika, deja, nėra sąmoninga, sveika ar tikslinga. Dažnai trūksta net pačių būtiniausių žinių pagrindų apie sveiką bei vertingą mitybą, todėl akivaizdu, jog antsvoris ir nutukimas tapo didžiule visuomenės problema. Tikslingai orientuota dieta - svarbiausias žingsnis kovojant su šia problema. Pirmiausia reikia sumažinti netinkamos mitybos sukeltas sveikatos bei estetines problemas ir galiausiai išvis neleisti joms atsirasti. Nes tik taip įmanoma išlikti sveikiems ir pasiekti savo idealų svorį.

 

Šio įvado tikslas yra supažindinti Jus su sveikos mitybos pagrindais bei sužadinti Jūsų smalsumą. Kituose poskyriuose mes pateiksime Jums vertingą informaciją apie mitybos principus, dietos rekomendacijas ir visas būtinas žinias apie maistingąsias medžiagas bei jų tarpusavio ryšius. Visa tai skirta ne tik pradedantiesiems, bet ir ir pažengusiems sportininkams. Siekiant užsibrėžtų tikslų, pagrindinis uždavinys yra sėkmingas dietos įgyvendinimas skatinant sveikatą.

 

"Dieta yra tiek sėkminga, kiek mūsų valia ir disciplina tai leidžia. Už jas atsakingi esame tik mes patys!"

(A. Frey)

 

Paslaptingi receptai ir stebuklingos tabletės

 

Mūsų visuomenėje vis dar paplitęs keistas tikėjimas paslaptingais receptais, kurių pagalba neva galima pasiekti tikslų be menkiausių pastangų ir jokios valios. Taip pat apstu stebuklingų tablečių teorijų, itin specialių kūno pratimų, patarimų ir dietų, neva lengvai ir greitai padėsiančių atsikratyti nepageidaujamo svorio... Stebuklingų tablečių paieškos niekuomet nesiliaus.

 

Deja, visa tai tėra gandai. Priešingu atveju kiekvienas iš mūsų būtų savo sporto šakos specialistas ir ant pirmo nugalėtojų laiptelio kaskart stovėtume trise. Tikėjimas stebuklingomis tabletėmis ir paslaptingais receptais tėra silpnavalių prasimanymas, kurie savo tikslams pasiekti negali ar nenori skirti jokių pastangų.

 

Kosminiai maisto produktų deriniai, neva neįprastos kopūstų dietos ar radikalūs nulio kalorijų principai, kurių apstu bulvarinėje spaudoje, žada padėti ne tik lengvai ir greitai sulieknėti, bet ir sykiu tapti gražesniais ir netgi sėkmingesniais - visa tai tėra skirta skaitytojams pritraukti ir, deja, toli gražu nuo realybės. Taigi nenuostabu, kad po tokių ypatingų dietų viskas dažnai baigiasi jo-jo efektu, ir tuomet žurnalų skaitytojai griebiasi kitos, dar ypatingesnės dietos, taip vargindami ne tik save, bet ir savo kūną.

 

Tame ir slypi bėda: dėl dažnai nutraukiamų dietų išsivysto vadinamoji dietos aversija. Ilgalaikis nusivylimo jausmas sudaro įspūdį, esą visos dietos bergždžios. Svarbu suprasti, jog teisinga tik tokia dieta, kuri remiasi sveikos mitybos principais. Visa kita - tai disciplinos ir asmeninės valios klausimas. Sėkmė priklauso tik nuo mūsų pačių, be jokių išsisukinėjimų.

 

Set-Point teorija

 

Set-Point teorija remiasi tuo, jog prarastas svoris maždaug pusės metų laikotarpiu po dietos turėtų likti nepakitęs, kadangi organizmas per šį laiką pripranta prie naujos kūno masės ir papildomų kalorijų vartojimas nebeskatina naujo svorio augimo. Šiuo būdu yra užkertamas kelias jo-jo efektui, kuris dažniausiai pasireiškia po trumpalaikų, itin radikalių dietų.

 

Reikia pabrėžti, kad iškart po dietos suvartojamos papildomos kalorijos kaupiasi į riebalų atsargas, ypač jei nesportuojama. Set-Point teorija paaiškina, kodėl daugelis bandymų laikytis dietos baigiasi nesėkme: dietos laikomasi per trumpai ir organizmui tiesiog pritrūksta laiko priprasti prie naujo kūno svorio. Baigę dietą daugelis tuoj pat grįžta prie senų mitybos įpročių, šitaip skatindami naują svorio augimą. Ypač jei dietos staiga nutraukiamos, sulėtinta medžiagų apykaita nebesugeba susidoroti su kalorijomis - po nutrauktos dietos kūno svoris dažnai būna didesnis nei prieš ją.

 

 

 

Jo-jo efektas

 

Jo-jo efektas dažniausiai pasireiškia po dviejų tipų dietų: per itin radikalias dietas ir jei dietos laikomasi per trumpai. Kad ir kaip bebūtų, šis efektas visada pasireiškia vienodais etapais. Pradedant laikytis dietos, mūsų kūnas reaguoja į sumažintą kalorijų kiekį ir sulėtina medžiagų apykaitą, kadangi riebalų atsargos taip pat yra gyvybiškai svarbios. Jas tausodamas organizmas gauna energiją iš baltymų, t.y. raumenų masės. Po trumpalaikės ar radikalios dietos, ypač jei staiga grįžtama prie blogų mitybos įpročių, susidaro kalorijų perteklius, o dėl sulėtintos medžiagų apykaitos kūnas nebesusidoroja su papildomais riebalais ir pradeda juos kaupti, net jeigu valgoma ne daugiau nei prieš dietą.

Būtent dėl sulėtintos medžiagų apykaitos darosi vis sunkiau prarasti svorį, o po tokių alinančių eksperimentų rezultatas būna dar blogesnis: mažiau raumenų ir daugiau riebalų. Dėl šios priežasties jo-jo efektas kenkia ne tik norint numesti papildomus kilogramus, bet ir norint sustiprinti raumenų masę, nes kuo dažniau laikomasi tokių neveiksmingų dietų, tuo atsparesnis tampa mūsų organizmas išoriniam svorio manipuliavimui.

 

Tačiau ką daryti norint sėkmingai įveikti dietą ir išvengti visų taip bijomo jo-jo efekto? Svarbiausia ilgainiui pritaikyti sveikos mitybos principus. Šio įvado tikslas yra padėti Jums suprasti neteisingos mitybos pasekmes ir skatinti Jus domėtis sveika mityba. Kituose skyriuose mes išsamiai aptarsime sveikos mitybos pagrindus ir patarsime, kaip saugotis nuo blogų įpročių. Visų pirma supažindinsime Jus su energijos balansu - vienu bene svarbiausių sveikos mitybos pagrindų. Taip pat aptarsime kelių dietų tipų privalomus bei trūkumus. Kiti skyriai bus skirti išsamiam būtiniausių maisto medžiagų - angliavandenių, baltymų bei riebalų - aprašymui. Paskutinėje dalyje aptarsime mineralines medžiagas, vitaminus bei mikroelementus, jų svarbą, reikšmę ir kasdienį poreikį. Užbaigdami padėsime Jums nustatyti skysčio vartojimo sąnaudas, pasiūlysime kelis naudingus receptus ir pristatysime asmeninį Andreas Frey mitybos planą.

 

Linkime Jums įdomaus skaitymo ir tikimės, kad su mūsų patarimais Jūs pasieksite savo tikslų!

Mes esame įsitikinę, kad šiuose skyriuose pateikta informacija Jums be abejonės padės. Žinoma, viskas priklauso nuo Jūsų pastangų. Mes Jums su džiaugsmu parodysime teisingą kelią, bet juo eiti teks Jums patiems. Todėl stenkitės kuo išmanydami, nes visi mes turime tik vieną gyvenimą ir tik vieną kūną!

 

Su pagarba,

Jūsų FREY Nutrition® komanda.