Krepšelis:

Nėra prekių

0,00€ Pristatymas
0,00€ Viso

Krepšelis Pirkti

2 // Užsispyrimas

Daugelis jaunų kultūristų svajoja tapti profesionalais


 
Klausimas

Man 26, sportuoju jau pusę metų ir daugiau apie nieką kitką negaliu galvoti. Ką turėčiau daryti, kad kultūrizmas man taptų profesija ir darbu? Kaip man rasti rėmėjų ir ar tai apskritai įmanoma? Treniruoklių salė ir mityba ir tokie brangūs, kad laikui bėgant man tiesiog pritrūks pinigų. Ar galėčiau iš jūsų gauti keletą patarimų? Kada galėsiu dalyvauti varžybose ir kur turėčiau registruotis?


Atsakymas

Siekiant patekti tarp geriausių pasaulio kultūristų vienas pagrindinių kriterijų yra genetika, turinti būti geresnė nei vidutinė. Be to, su šiuo sportu net neverta rimtai prasidėti jeigu negalėsite ilgam laikui užsitikrinti tinkamo treniruočių ritmo ir atitinkamo mitybos plano.

 

Tačiau dar prieš tai, kai Jūs sužinosite, ar turite gerą ir tinkamą genetiką, Jūs pirmiausia turite žinoti savo ribas. Karjeros pradžioje Jūs taip pat negalite įvertinti, kiek naudos Jums tai atneš, kadangi tai aiškėja tik palaipsniui, todėl aš Jums patariu pirmiausia siekti pasisekimo megėjų lygyje. Priešingu atveju Jūs galite greitai nusivilti kultūrizmu ir pasiduoti atsisakant toliau imtis šio sporto. Kelias link profesionalaus kultūristo karjeros nėra lengvas.

 

Geriausias amžius pradėti kultūristo karjerą yra 16-20 metų, tačiau net ir būdamas 26 metų Jūs galite pasiekti puikių rezultatų, priešingai nei daugelyje kitų sporto šakų kaip, pavyzdžiui, tenisas ar futbolas. Geriausias pavyzdys yra IFBB Pro kategorijos atstovas Vince Taylor, kuris kultūrizmų pradėjo užsiiminėti nuo 26 metų ir šiandien yra vienas ryškiausių šios sporto šakos atstovų.

 

Amžius ir nuoseklios treniruotės yra tik keli iš daugelio profesionalaus sportininko karjeros etapų.

 

Susirask nebrangią savo reikalavimus atitinkančią sporto salę. Tam, kad galėtum auginti raumenis, sužinoti savo ribas ir sėkmingai varžytis ir konkuruoti su geriausiais, tai užteks bazinių treniruoklių ir svarmenų. Veiksminga treniruotė yra grindžiama šiais principais:

 

  • Maksimali treniruotės trukmė – 60 minučių;
  • Serijos atliekamos 6-12 pakartojimų ribose;
  • Didelėms raumenų grupėms atliekama dešimt serijų, mažoms – šešios serijos;
  • Tarp serijų daromos 2 minučių pertraukos;
  • Taisyklingi ir kontroliuojami judesiai (be sukčiavimų)

 

Daugiau informacijos apie veiksmingą treniruotę, įvarius treniruočių ir intensyvumo metodus galima rasti kiekviename “Treniruočių” skilties poskyryje.

 

Antras labiai svarbus dalykas yra sveika, sureguliuota ir svarbiausia, baltymais praturtinta mityba. Ji apima kompleksinių angliavandenių vartojimą (pvz., ryžiai, avižiniai dribsniai, makaronai), aukštos kokybės baltymus (pvz., kiaušiniai, vištiena, varškė) ir sveikuosius riebalus (dygminų, sėmenų aliejus). Jeigu, tvarkingai taikant šiuos mitybos principus, norėsite ją papildyti maisto papildais, rekomenduoju rinktis PROTEIN 96 (papildomai aprūpins baltymais), TRIPLE WHEY (papildomai aprūpins baltymais ir puikiai tiks iš karto po treniruotės), MALTO 95 (papildomai aprūpins kompleksiniais angliavandeniais ir puikiai tiks iš karto po treniruotės) ir AMINO TABS (praturtintas aminorūgštimis). Pradžiai, norint pasiektši gerų rezultatų, šių papildų užteks.

 

Jūs, kaip matau, esate užsispyręs žmogus. Tai yra labai gerai, nes tik taip galima pasiekti savo tikslą – drausmė ir požiūris turi būti teisingi. Jūs turite gyventi šiuo sportu, bet neatsiribokite ir nuo kitų pomėgių. Jūs turite laikytis griežto treniručių ritmo, bet bent jau savaitgaliais leiskite sau pagalvoti ir apie kitus dalykus. Jūs taip turėtumėti didelį dėmesį kreipti į savo mitybą, tačiau bent retkarčiais leiskite sau pailsėti – darykite trumpas atostogas nuo visko. Tik tokiu būdu Jūs galėsite metai iš metų, o gal net dešimtmečiais išlaikyti discipliną sunkių treniruočių ir griežtos mitybos metu. Jeigu Jūs kiekvieną dieną praleisite sporto salėje ir griežtai be pertraukų laikysitės to paties mitybos plano, anksčiau ar vėliau ateis laikas, kai pradėsit gailėtis ir norėsite viską mesti.

 

Bet yra vienas dalykas, kurį noriu ypatingai pabrėžti: nedarykite savęs finansiniais įkaitais vardan kultūrizmo. Profesionalus sportas nėra nuspėjamas. Taip, norėdamas kažko pasiekti, Jūs privalote sau nustatyti aukštus tikslus, tačiau Jūs lygiai taip pat turite turėti galimybę išgyventi ir to nepasiekęs, kadangi niekada nežinote, kokia nelaimė gali nutikti: nelaimė, liga ir panašiai. Jau nekalbant apie ribotas uždarbio galimybes šiame sporte, ypač iš Europos profesionalaus kultūrizmo. Iš dvidešimties pačių geriausių pasaulio kultūristų galbūt tik dešimt gali iš to pragyventi.

 

Lyginant su kitomis profesionaliomis sporto šakomis, potencialus uždarbio kultūrizmo sporte labia mažas. Mano besąlyginis patarimas yra bet kuriuo atveju, prieš pasineriant į profesionalų kultūrizmą, turėti “normalią” profesiją. Tai Jums atvers naujas duris, kurios, pradėjus užsiiminėti profesionaliu sportu, taip ir liktų uždarytos.

 

“Čempionų naktyje” (“Night of champions”), kaip Pro kategorijos kultūristas, aš pirmą kartą varžiausi dėl penkiaženklės sumos premijos” (A.Frey)

 

Į Jūsų klausimą apie rėmėjus galiu pasakyti taip: kad gautumėte iš rėmėjų pasiūlymą, pirmiausiai turite įrodyti, kad esate to vertas, o tai turi atspindėti Jūsų ambicijos ir rezultatai, t.y. pirmiausia Jūs turite skinti pergales mėgėjų čempionatuose. Linkiu Jums daug sėkmės ir viso ko geriausio!

 


Sėkmės! A.Frey