Krepšelis:

Nėra prekių

0,00€ Pristatymas
0,00€ Viso

Krepšelis Pirkti

16 // Skysčių vartojimas

Kiek vandens reikia išgerti per dieną norint pasiekti geresnių rezultatų?

 

 
Klausimas

Kiek litrų skysčių reikėtų išgerti per dieną vartojant maisto papildus (kreatiną/baltymus)? Vieni sako, kad aštuonis litrus, kiti – kad normalus žmogus per dieną turi išgerti nuo trijų iki keturių litrų. Netgi girdėjau tokį teiginį, kad aštuoni litrai gali pakenkti inkstams, kadangi jie turi kurkas daugiau dirbi nei išgeriant, tarkim, tik keturis litrus. Kadangi neesu įsitikinės, kiek iš tikrųjų skysčių turėčiau išgerti, rašau tau, tikėdamasis gauti atsakymą.

 

Atsakymas

Kiek skysčių žmogui reikėtų išgerti per dieną, paprastai yra apskaičiuojama atsižvelgiant į jo kūno masę. Nesportuojančiam, vidutiniškai 80 kg sveriančiam žmogui per dieną rekomenduojama išgerti 2-3 litrus skysčių per dieną, tačiau, deja, dažniausiai paprastas žmogus vandens išgeria kurkas mažiau.

 

Tuo tarpu sportininkams rekomendacijos yra skirtingos, kadangi, priklausomai nuo jų sportinės veiklos ir fizinio aktyvumo per prakaitą prarandamo skysčio kiekis yra skirtingas. Žemiau pateikiu moksliškai pagrįstą formulę:

 

„Kiekvieniem 20 kg kūno masės turėtų būti išgeriamas litras skysčių, o sportuojant – dar po litrą kas valandą.“

 

Ši formulė nurodo minimalų vartojimą, todėl 80 kg sveriantis žmogus turėtų išgerti mažiausiai keturis litrus per dieną, o sportuodami turite išgerti dar bent litrą kas valandą. Tačiau svarbu gerti tik negazuotą vandenį, kadangi angliarūgšte prisotintas vanduo, kaip ir būdinga mineraliniam vandeniui, natūraliai sukelia troškulį. Skysčių trūkumas mažina našumą.

 

Skysčių vartojimas reguliariais intervalais, ypač tuo metu, kai organizmas juos sparčiausiai eikvoja, pavyzdžiui, treniruočių metu, gali Jus apsaugoti nuo skysčių trūkumo organizme, kadangi net ir nedidelis jų trūkumas gali sąlygoti našumo kritimą, kurio mes iš esmės turėtume vengti. Jeigu Jūs vis dar abejojate, ar mūsų raumenys iš tikrųjų yra sudaryti iš 70% vandens ir kad jis vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį raumenų vystymesi, galite būti tuom tikri, nes net ir didžiausi skeptikai yra įsitikinę, kad labai svarbu vartoti pakankamai skysčių.

 

Sėkmės! A.Frey