Krepšelis:

Nėra prekių

0,00€ Pristatymas
0,00€ Viso

Krepšelis Pirkti

21 // Masė ir baltymai

Kokių rekomendacijų reikia laikytis norint, kad raumenų treniruotė būtų veiksminga?

 

 
Klausimas

Treniruojuos jau maždaug dvejus metus ir iš pat pradžių rezultatai gerėjo gana sparčiai, bet jau po kelių mėnesių pastebėjau, kad nebeprogresuoju. Man 20 metų, sveriu 70 kg ir esu 1,76 m ūgio. Mano tikslas yra pasiekti 80-90 kg svorį. Į salę einu 3-4 kartus per savaitę ir ten praleidžiu po 2-3 valandas. Ar galite man duoti keletą patarimų ar pateikti pasiūlymų, kaip susidaryti veiksmingą treniruočių programą?

 

Atsakymas

Rimčiausia Jūsų daroma klaida yra treniruočių trukmė ir tai greičiausiai bus ta priežastis, dėl kurios Jūs negalite pasiekti geresnių rezultatų. Jūsų kūnas yra per daug apkrautas ir jis gauna per mažai poilsio. Jūs sportuojate po 2-3 valandas, 3-4 kartus per savaitę, tai kada gi raumenims augti? Raumenų masė auga ne treniruočių metu, o atsistatymo metu, kai raumenys ilsisi. Treniruotės – tai nieko daugiau, kaip tik raumenų stimuliavimas. Laikykitės šių taisyklių ir ateityje Jums pavyks pasiekti savo tikslus:

 

  • Visos raumenų grupės turėtų  būti treniruojamos tik po kartą per savaitę;
  • Ne daugiau dešimties serijų didelėms raumenų grupėms ir ne daugiau šešių serijų mažoms raumenų grupėms;
  • Treniruotė turi trukti ne ilgiau 60 minučių;
  • Po greito teigiamo judesio (svorio kėlimo) seka lėtas neigiamas judesys (svorio nuleidimas);
  • Pratimai atliekami taisyklingai ir švariai, be sukčiavimų;
  • Intensyvi treniruotė iki negalėjimo;
  • Per seriją atliekama nuo aštuonių iki dvylikos pakartojimų;

 

„Be tinkamos ir tikslingos mitybos net ir geriausia treniruotė yra pasmerkta žlugti ir atvirkščiai.“

(A. Frey)

 

Sėkmingas raumenų masės augimas priklauso ne tik nuo treniruočių, bet ir nuo mitybos. Turint optimalią treniruočių programą, tačiau neskiriant pakankamai dėmesio mitybai, arba atvirkščiai, daryti pažangą bus labai sunku arba apskritai neįmanoma.

 

Kalbant apie mitybą, aš Jums rekomenduoju susirasti atitinkamą šiame puslapyje esantį straipsnį, kuriame Jūs rasite daug Jums naudingos informacijos. Sėkmės!

 

 Ar per didelis baltymų vartojimas gali sąlygoti ankstyvą senėjimą?

 

 
Klausimas

Norėčiau sužinoti, ar padidėjęs baltymų suvartojimas gali sąlygoti ankstyvą senėjimą? Nors man, kaip sportininkui, reikia vartoti daugiau baltymų, tačiau vėl perskaičiau straipsnį apie neigiamą didelio suvartojamų baltymų kiekio poveikį. Ar šiame teiginyje yra tiesos?


Atsakymas

Tai, kad padidėjęs baltymų vartojimas veda prie greitesnio senėjimo, nėra nei patvirtinta moksliškai, nei pagrįsta tyrimais. Priešingai, baltymai padeda išlaikyti kūną sveiką ir geros formos, kadangi jie natūraliu būdu skatina medžiagų apykaitą. Buvo atlikti tyrimai dėl padidėjusio baltymų kiekio, tačiau neužfiksuota jokių neigiamų pasekmių – nei susijusių su senėjimo procesu, nei su fiziologiniais pokyčiais. Šiame kontekste norėčiau paminėti keletą atliktų tyrimų:

 

  • Baltymų vartojimas ir padidėjęs metabolizmas:

Johnston, C.S.; Day, C.S.; Swan, P.D. Thermic effect of high-protein diets FASEBJ 2001;15(4):a755.6

  • Padidėjęs baltymų vartojimas nesukelia jokio šalutinio poveikio:

Kalman, D.; Antonio, J. The effects of a high protein intake on markers of health in weight trained athletes FASEBJ 200;15(4):a631.14

 

Sėkmės! A.Frey