Krepšelis:

Nėra prekių

0,00€ Pristatymas
0,00€ Viso

Krepšelis Pirkti

Glutaminas // Reikšmė ir poveikis

L-Glutaminas – viena svarbiausių amino rūgščių


 

L-Glutaminas yra įvardijamas kaip „neesminė“ amino rūgštis. Jo yra gausu mūsų griaučių raumenyse, be to, apie 60% laisvųjų amino rūgščių savo sudėtyje turi glutamino. Glutaminas organizme gali būti paverčiamas glutamo rūgštimi ir atvirkščiai. Mūsų kūnas glutaminą gali pasigaminti absorbuodamas amoniaką iš glutamo rūgšties. Glutamino yra beveik visuose baltymuose, o gausiausiai jis aptinkamas kazeine (24%), išrūgų baltymuose (7%), kukurūzų ir sojos baltymuose (6%). Glutaminas yra labiausiai organizme paplitusi amino rūgštis.


Glutaminas padeda išvengti nuovargio pojūčio ir persitreniravimo pasekmių, tokiu būdu prisidėdamas prie raumens masės augimo.

 

 

Glutamino trūkumas pasireiškia imuninės sistemos sutrikimais ir pailgėjusiu žaizdų gijimu. Priklausomai nuo treniruočių pobūdžio ir jų intensyvumo, smarkiai išaugusiu glutamino poreikiu pasižymi sportininkai. Glutaminas yra esminė baltymų sudedamoji dalis, padedanti išvengti nuovargio pojūčio ir persitreniravimo pasekmių, tokiu būdu prisidėdamas prie raumenų masės augimo (antikatabolinio efekto).

 

Kaip vartoti?

 

Priklausomai nuo fizinio aktyvumo ir treniruočių intensyvumo vieno porcijos metu sportininkai turėtų gauti nuo 5g iki 20g glutamino.  Geriausia glutaminą vartoti iš karto po treniruotės, kol raumenys atsigaudinėja po fizinio krūvio ir naudingųjų medžiagų poreiki organizme yra išaugęs. Siekiant, kad glutaminas būtų geriausiai pasisavintas, organizme turėtų būti užtikrintas pakankamas vitamino B6 kiekis.

Glutaminas sportininkų tarpe plačiai vartojamas tiek dietos, tiek augimo etapo metu.

Augimo etape - iš karto po treniruotės rekomenduojama sumaišyti 5-20g glutamino kartu su 60-100g trumposios grandies angliavandeniais (MALTO 95) ir 30-50g išrūgų baltymais (Triple Whey) - maišant kartu išgaunamas geriausias glutamino efektyvumas. Dozės priklauso nuo individualaus kūno svorio ir treniruočių intensyvumo.

Kokteilis po treniruotės: 5-15 g L-Glutamino (GLUTAMIN PUR) 40 g išrūgų baltymų (TRIPLE WHEY) 80 g maltodekstrino (MALTO 95)

http://www.frey.lt/blogas/85-glutaminas-teisingas-glutamino-vartojimas
Griežtai draudžiama FREY Nutrition puslapyje paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse ar kitur arba platinti pateiktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.frey.lt kaip šaltinį.

Kokteilis po treniruotės augimo etape:

  • 5-20g* L-Glutamino (GLUTAMIN PUR)
  • 30-50g* išrūgų baltymų (TRIPLE WHEY)
  • 60-80g* maltodekstrino (MALTO 95)

    * dozės priklauso nuo individualaus kūno svorio ir treniruočių intensyvumo.

 
Dietos etape - norint išvengti sumažėjusio suvartojamų kalorijų kiekio sąlygojamo glutamino trūkumo, rekomenduojama per dieną išgerti dvi/tris 3g glutamino dozes, įskaitant ir geriamą po treniruotės. Laikantis dietos reikiamo glikogeno lygio palaikymui taip pat svarbu aprūpinti organizmą greitai įsisavinamais angliavandeniais, bet jų kiekis turi būti kur kas mažesnis – apie 50% normaliai vartojamo kiekio.
Laikantis dietos ar griežto mitybos plano, glutaminą patartina vartoti bent mažomis dozėmis, kad būtų užtikrinta pakankama glutamino koncentracija kraujyje.http://www.frey.lt/blogas/86-glutaminas-glutamino-glikogeno-tyrimas
Griežtai draudžiama FREY Nutrition puslapyje paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse ar kitur arba platinti pateiktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.frey.lt kaip šaltinį.
Svarbu glutaminą vartoti teisingai
Jį reikia gerti iš karto ištirpinus vandenyje, kadangi ilgiau pastovėjęs glutaminas skyla ir praranda naudingąsias savybes.
Ta pati taisyklė galioja ir kreatinui.

 
Norėdami greitai bei efektyviai patenkinti padidėjusį maistinių medžiagų poreikį organizme iš karto po treniruotės vartokite MALTO 95, TRIPLE WHEY ir L-Glutamino kokteilį. Šį mišinį renkasi daugelis sportininkų. 

 

Priklausomai nuo treniruočių intensyvumo glutamino poreikis gali smarkiai išaugti.

 

 Glutaminas ir energija

 

Glutaminas yra pagrindinis kuras tokioms sparčiai besidalijančioms ląstelėms, kaip, pavyzdžiui, žarnyno ląstelės. Nurytas glutaminas iš karto patenka į virškinimo traktą, todėl, norint, kad glutaminas pasiektų raumenis, reikalingas didesnis jo kiekis. Stabilesnis ir geresnis yra dipeptidų ir tripeptidų formos glutaminas, kuris ir yra naudojamas Frey Nutrition GLUTAMIN X4 gamyboje. Tokios formos glutaminas organizme yra geriau absorbuojamas nei įprastinės formos glutaminas, be to, sumažėja nepageidaujamos konversijos į amoniaką tikimybė.

 

Glutaminas inkstuose taip pat gali būti paverčiamas gliukoze, tuo tarpu neįtakojant gliukadono ir insulino koncentracijos. Tokiu būdu glutaminas gali prisidėti prie energijos gamybos nesukeldamas insulino sąlygojamo riebalų kaupimo. Tyrimai su pelėmis parodė, kad glutaminas padeda neutralizuoti riebalų kaupimą organizme, taip padėdamas reguliuoti kūno svorį. Kiek šie rezultatai pasireiškia žmonių organizme, dar reikėtų ištirti. Optimaliai glutaminas absorbuojamas peptidų formos.

 

Glutaminas, kaip kuras, naudojamas ir imuninės sistemos ląstelėse, todėl negalima atmesti ir jo įtakos imuninei sistemai. Vėlgi, turėtų būti atlikti papildomi moksliniai tyrimai, norint nustatyti visą glutamino teikiamą naudą.

 

Dipeptidų ir tripeptidų formos glutaminas yra stabilesnis ir geriau absorbuojamas nei įprastinės formos glutaminas. Būtent šis veiksmingas junginys ir yra naudojamas GLUTAMIN X4 gamyboje.

 

Glutaminas ir baltymų sintezė

 

Kadangi glutaminas dalyvauja azoto transportavimo procese, jis taip pat gali būti naudingas ir baltymų sintezei.

 

Moksliniai tyrimai parodė, kad glutaminas skatina ir kitų amino rūgščių absorbciją. Esant intensyviam fiziniam krūviui, glutamino nuostoliai gali išaugti iki 40g. Veiksmingiausias glutaminas yra iš karto po treniruotės.

 

Kadangi šis kiekis yra didesnis, nei organizmas pats gali sintetinti, sportuojantiems rekomenduotina papildomai glutaminą vartoti iš karto po treniruotės, kad būtų kompensuoti jo nuostoliai ir pakankamu glutamino kiekiu būtų aprūpinti raumenys.